Пухка, м’яка, ароматна і смачна випічка — символ домашнього затишку та сімейного благополуччя. Привабливі та оригінально оздоблені хлібобулочні вироби пробуджують не тільки апетит, а й піднімають настрій як дорослим, так і малюкам. Найголовніший секрет вдалої та смачної випічки, хоч як дивно, не в коштовних інгредієнтах та відмінних пропорціях (хоча і вони мають вплив), а в любові — любові до своєї сім’ї, до своїх рідних і близьких. Тим не менш, у кожної господині є свої секрети вдалої випічки, якими ми з вами раді поділитися.
Просійте борошно.
Щоб ваша випічка була неодмінно легкою і пухкою, просійте борошно: це не тільки видалить непотрібні домішки, а й збагатить борошно киснем.
Додайте в тісто дрібку солі.
Щоб уникнути появи небажаних грудочок, додайте в тісто дрібку солі.
Кладіть білки окремо від жовтків.
Кладіть жовтки одночасно із дріжджами, а білки збийте у пухку піну — це додасть випеченим виробам об’єму.
Вимішуйте тісто знизу догори, і навпаки.
Вимішуючи тісто з білками, уникайте кругових рухів: оптимально вимішувати тісто зверху вниз, і навпаки — це додасть виробам легкості.
Дотримуйтеся чітких пропорцій рецептури.
Надлишок цукру та жиру уповільнюють бродіння: виріб погано піднімається, під час випікання м’якушка не пропікається, а скоринка підгоряє.
Слідкуйте за температурою.
25—28 °С — оптимальна температура середовища для швидкого підйому тіста.
23—26 °С — оптимальна температура рідини (води, молока) для розведення дріжджів.
Слідкуйте за часом.
Не давайте тісту перестоювати, інакше вироби набудуть кислуватого смаку. Коли ж бродіння дійде кінця, тісто почне осідати. Не відкривайте духовку перші 15 хвилин випікання, інакше виріб втратить легкість та об’єм.
Обирайте правильний посуд.
Замішуйте опару в емальованому посуді.
Зверніть увагу, тісто при підйомі збільшиться в об’ємі удвічі-тричі.
Уникайте гострих предметів: у разі потреби скористайтеся ложкою замість виделки.
Не поспішайте.
Бережно подрібнюйте дріжджі руками.
Вливайте рідину у борошно поступово.
Не ставте дріжджове тісто на парову баню або розігріту конфорку — це не прискорить процес бродіння, а зведе його нанівець.
Використання дріжджів бере свій початок понад
5 000 років тому. Вперше дріжджі були використані єгиптянами для приготування хліба, проте вони нічого не знали про їхні властивості.
Разом із дріжджами народжується і перша випічка — так звана перепічка, що зростала внаслідок природного бродіння тіста.
У І ст. н. е. були випечені перші галльські та іберійські галети круглястої форми з використанням пивної піни (тобто дріжджів, які піднялися на поверхню під час бродіння напою). Такий спосіб зазнав широкого використання завдяки тому, що випічка «росла» в печі і набувала більший об’єм, більш приємні смакові та ароматичні властивості.
У 1680 році Антоні Ван Левенгук — нідерландський вчений-натураліст зумів розгледіти в мікроскоп дріжджі, проте він так і не зрозумів, що перед ним були живі організми.
І тільки у 1857 році Луї Пастер — французький хімік віднаходить мікробіологічну суть бродіння, починаючи тим самим нову сторінку в історії дріжджів: стихійна селекція та використання змінюються відбором та удосконаленням дріжджових штамів, над якими працюють наукові інститути та провідні харчові компанії світу.
Спитайте Експерта
ТОВ «Лесаффр Україна», підприємство групи Lesaffre
Пишіть нам на адресу: 02099, м. Київ, а/с 140
e-mail: dh@lesaffre.ua
Спитайте Експерта
Повідомлення надіслане